1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Pre-Collision System (PCS)
Kiirtee
TURVALISUS

KOKKUPÕRKEENNETUSSÜSTEEM (PCS)

Parim kaitse kokkupõrke eest on selle ennetamine. Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäija tuvastusega tagab Sulle alati kindla valmisoleku eespool toimuvale. Kokkupõrke ennetussüsteem jälgib ees liikuvaid sõidukeid ja jalakäijaid ning saadab ennetava hoiatuse, kui on reaalne oht kokkupõrkeks. Vältimatu kokkupõrke puhul suurendab süsteem pidurdamisvõimekust.

Koos millimeeterlaine radari ja kaameraga jälgib PCS detailselt teed autode, jalakäijate ning jalgratturite tuvastamiseks.

Enne võimalikku kokkupõrget hoiatatakse juhti nii helisignaalide kui hoiatustuledega. Kui kokkupõrge on vältimatu, tõstab pidurdusabi süsteem pidurites rõhku ning aktiveerib automaatselt pidurid, et leevendada tagajärgi nii palju kui võimalik.

Kokkupõrke ennetussüsteem aitab Sul tajuda igasugu takistusi, mis võivad sattuda Su teele. Tundmatud rajad muutuvad nauditavamaks, sest kokkupõrke ennetussüsteem annab Sulle parema ülevaate teistest liiklejatest ning Sina saad rahumeeli keskenduda sõitmisele.

Hoiatus: ära jää kunagi sõitmisel lootma vaid Lexuse ohutussüsteemidele ja enne süsteemi kasutamist loe läbi juhised. Sõidu turvalisuse eest vastutab alati juht.

SELLE TEHNOLOOGIAGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=ct%2Crxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Ces%2Cll%2Cls%2Cux