1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Lexus parking assist
Kiirtee
TURVALISUS

EDASI ARENDATUD PARKIMISE ABISÜSTEEMID

Sageli toimuvad väiksemad kokkupõrked just madalatel kiirustel ja parkimisel. Lexuse parkimise abisüsteemid on loodud kaitsma Sinu autot ning teisi liiklejaid iga nurga alt, hoiatades sind kriitilistel hetkedel ja seeläbi parendades ka Sinu reaktsioonikiirust.

Lexuse mudelitele pakutavad parkimise abisüsteemid annavad koostöös juhile parima toe auto parkimisel. Parkimise pidurdusabi andurid tuvastavad takistusi auto ümber ning annavad nendest hoiatussignaaliga vajadusel juhile märku. Lisaks kuvab süsteem visuaalselt takistused ka auto kesksel ekraanil.

Et kaitsta Sind tagant poolt lähenevate sõidukite eest, annab tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus Sulle aegsasti märku, kui sealt poolt on lähenemas auto. Võimalikku ohuolukorda tekitavat sõidukit näed ka ekraanilt ning väikese indikaatorina tahavaatepeeglilt.

Parkimise pidurdussüsteem (PKSB) toetab helide ning märgutuledega parkimise pidurdusabi (PKSA) tööd, samas kui tagant ristsuunas lähenevate sõidukite hoiatus aitab juhil peatuda, kui õnnetus on vältimatu. Tuvastades mitmete auto kerel paiknevate andurite abil takistuse, peatab parkimise abipidur koheselt auto. Vajadusel suurendab süsteem pidurdusjõudu ka madalatel kiirustel.

Auto ees või taga oleva võimaliku takistuse korral annab parkimise pidurdussüsteem juhile sellest hoiatussignaaliga teada. Vajadusel pidurdab süsteem ise. Kui takistus on tuvastatud tagant poolt taga ristsuunas liikuva sõiduki hoiatussüsteemiga, teavitab parkimise tugisüsteem sellest juhti ning alustab sõiduki peatamisega.

Meie uusimad mudelid on varustatud edasi arendatud parkimise pidurdussüsteemiga, mis kasutab tagumiste takistuste nägemiseks tagakaamerat. Kui jalakäija läheneb autole tagant, annab süsteem sellest juhile koheselt märku nii heliliselt kui visuaalselt Intelligence Sonar ekraanil. Nii saab juht ohu koheselt kindlaks teha. Kui jalakäija on autole juba ohtlikult lähedalt, võtab süsteem juhilt kontrolli automaatselt üle, et leevendada võimalikke tagajärgesid.

Hoiatus: ära jää kunagi sõitmisel lootma vaid Lexuse ohutussüsteemidele ja enne süsteemi kasutamist loe läbi juhised. Sõidu turvalisuse eest vastutab alati juht.

SELLE TEHNOLOOGIAGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=ls