1. Discover Lexus
  2. Craftmanship
  3. Takumi Philosophy
Kiirtee
AVASTA KÄSITÖÖ

TAKUMI-FILOSOOFIA

Jaapani iidne takumi-kontseptsioon on kõigi meie tegemiste alus ning lisab inimese puudutuse ja täiuseni viidud asjatundlikkuse igale autole. Meie pühendunud takumi-meistrid annavad inimese puudutuse igale Lexuse disaini ja arenduse aspektile.

TAKUMI-MEISTRIKS SAAMINE


Takumi-meistrid ühendavad endas pühendumuse, täpsuse ja asjatundlikkuse ning on selle kunstifilosoofia tõelised kaitsjad. Et saada asjatundjaks, kulub 10 000 tundi, veel 60 000 tundi on vaja selleks, et saada takumi-meistriks.

Koolituse käigus areneb takumi-meistritel välja miski, mida saab nimetada ainult üliinimlikeks võimeteks. Koolitamata silmale märkamatuks jäävate detailide nägemine, mootori häälestamine kuulmise järgi ja kirurgi täpsusega, vaid murdosa millimeetriste ebatäiuste tuvastamine – nende oskustel pole piire.

TAKUMI ISELOOMULIKUD JOONED

AJA JOOKSUL KUJUNEV ASJATUNDLIKKUS

Igal takumi-meistril on oma valdkonnas selja taga vähemalt 25 aasta pikkune kogemus. Pühendunud õppimisest annavad tunnistust takumi’de põhjalikud ja avarad teadmised, mis on sama märkimisväärsed kui nende arenenud intuitsioon. Miryata Lexuse tehases Kyushis on 7700 töötajast vaid 19 takumi’d ehk kõrgeima tasemega tehnilised töötajad.

ENNEOLEMATUD OSKUSED

Oskusi ja vaimsust ühendavad Lexuse takumi’d on saanud ülipõhjaliku väljaõppe ning on pisiasjade suhtes piinlikult täpsed. Iga meister püüdleb siiralt parima tulemuse poole ja keskendub autovalmistusprotsessis kindlale elemendile, millest saab tema kirg ja kinnisidee.

ÕRN PUUDUTUS

Takumi’de eriline puutetundlikkus on legendaarne ja nende kuldaväärt oskused ei ole digiajastule jalgu jäänud. Kõige hinnalisemad tööriistad on nende käed, mis loovad isikupärastatud luksust ja esmaklassilist kvaliteeti. Valgetes kinnastes ülitundlikud sõrmed leiavad üles pisimadki puudused ja vead.

KIIRUS JA TÄPSUS

Takumi’ks saada soovijaid hinnatakse põhjalikult. Üks testidest keskendub tähelepanelikkusele, kiirusele ja inimese puudutuse jõule ning on Jaapanile väga omane. Testis peavad takumi-kandidaadid vähem kui 90 sekundiga voltima pealtnäha lihtsa origami-kassi, kasutades oma mittedominantset kätt.
RANGEIMAD STANDARDID

TÄHELEPANU KÕIGE PISEMATELE ÜKSIKASJADELE

Võid meid uskuda, kui ütleme, et mitte miski ei ole valmistatud nii nagu Lexus. Me ei lähe lihtsamat teed pidi, et jõuda esmaklassilise kvaliteedini. Pöörates erakordset tähelepanu viimaselegi üksikasjale, testitakse nii meie takumi-meistreid kui ka testsõitjaid.
GARANTEERITUD KVALITEET

TRADITSIOON JA TULEVIK ÜHES

Teame, et võrratu tulemus sünnib traditsioonilise käsitöö ja tulevikutehnoloogia ühendamisel. Seetõttu on paljud meie robotiseeritud funktsioonid programmeeritud takumi-oskustega, et nad saaksid õppida meie kõige oskuslikumatelt meistritelt. Nii on tulemuseks tõeliselt automatiseeritud käsitöö.

TUTVU TAKUMI-KUNSTIGA

Saa tuttavaks meie takumi-meistri Kojimaga ja vaata, kuidas tema põhjalik koolitus ja kõrgetasemelised oskused aitavad muuta täiuslikuks iga Lexuse, mille kallal ta töötab.