1. Discover Lexus
  2. Technology
Kiirtee
AVASTA LEXUS

TEHNOLOOGIA

Suhtume tehnoloogiasse kui loovuse käivitajasse. Me ei rahuldu kunagi lihtsalt uusimate leiutiste kasutuselevõtuga, vaid arendame neid edasi, viies neid uutesse üllatavatesse ja fantaasiarikastesse suundadesse.

ERAKORDNE TEHNOLOOGIA STANDARDVARUSTUSENA

Uusimaid ja kõige täiuslikumaid uuendusi leiab kogu meie mudelivalikust. Parimal võimalikul moel rakendatud tehnoloogia on valmis pakkuma sulle parimaid kogemusi. Kõiges, mida me loome, esinevad tehnoloogia ja luksus üheskoos – alates meie suurepärastest salongidest ning lõpetades nutikate ja intuitiivsete ohutussüsteemidega nagu LSS+.

TÄIUSTATUD LISAVARUSTUS

Paljud meie kõige täiustatumad funktsioonid kuuluvad standardvarustusse, kuid sul on võimalik valida ka uusimaid meelelahutus-, kliima- ja ohutussüsteeme. Tulemus? Täiuslik kogemus iga kord rooli taha istudes.

Sõitmise ajal on kõik sinu kontrolli all. Lihtsa nupuvajutusega armatuurlaual saad keskkonda muuta ja täiustada enda soovide järgi.

TÄIUSLIK AKUSTIKA

Oleme kampa löönud esmaklassiliste helisüsteemide asjatundja Mark Levinson®-iga ning töötame üheskoos välja kohandatud kuulamislahendusi, mis viivad sõiduki meelelahutusvõimalused uuele tasemele.

Mark Levinson®-i on tihedalt kaasatud igal etapil. Nad on kohal juba uue ideeauto esmakordsel ettekujutamisel ja väljaarendamisel, sest nii saavad nad tagada selle, et sõiduki salong on parima võimaliku akustika saavutamiseks täpselt viimistletud. Kõlarite paigutus ja kalibreerimine vastab täielikult salongi keskkonnale.

OPTIMEERITUD ÕHUSTIK

Sõiduki õhustik võib olla nähtamatu, kuid see on oluline. Meie jaoks on see ülioluline – lausa nii oluline, et lisasime auhindadega pärjatud Nanoe® tehnoloogia, mis jälgib ja reguleerib salongi õhu kvaliteeti mikroskoopilisel tasandil. See uuendus, mis ületab kliimaseadme tavapärast mõju, garanteerib alati suurima mugavuse.

LEXUSE TURVALISUS

Sinu turvalisus on meie suurim prioriteet. Ohutussüsteem Lexus Safety System + on loodud Sinu, reisijate ning teiste juhtide ja jalakäijate kaitsmiseks. Täiendades Sinu sõiduoskuseid, avardab süsteem ühtlasi ka Sinu meeli, et tunneksid end oma teekonnal alati kindlalt.

NANOE™ X-iga LEXUS

Meie arvates tuleks igati tagada kõigi Lexusega sõitvate inimeste heaolu. Panasonicu õhupuhastustehnoloogia nanoe™ X loob autos puhtama ja tervislikuma keskkonna. 

LEIDLIKKUSE PIIRIDE UUELE TASEMELE VIIMINE

Meie ideeautod tuginevad tulevikutehnoloogiale ja annavad omakorda ideid sellise tehnoloogia loomiseks. Ideeautod LF-FC ja UX ning kineetiline istmekontseptsioon on tulevikuväljavaated, kuid need on ühtlasi ka teedrajavad laborid, kus oleme uued julged ideed proovile pannud, andes loomingulisele mõtteviisile vabaduse teha tehnoloogilisi hüppeid.

ÜMBERKUJUNDATUD ISTE

Uuenduslikku Lexuse kineetilist istmekontseptsiooni esitleti 2016. aasta Pariisi autonäitusel. Me lähenesime istmetele värske pilguga ja arendasime suurema mugavuse huvides välja uudse võrgukonstruktsiooni.

Murrangulised kiud stabiliseerivad sinu liigutusi kindlustunde sisendamiseks ja toetamiseks. Nii saad istet võttes lõdvestada nii oma meeli kui ka keha.

NUTIKAD LIIDESED

Ideeautod UX ja LF-FC loovad ettekujutuse pingevabamatest, loomulikumatest ja inimlikumatest sõidukiga suhtlemise viisidest.

Peagi suudavad need sõidukid sinu liigutusi ja puudutusi tõlgendada ning neile reageerida. Silmapiiril on ka hologrammid.

LS-I TEEDRAJAVAD FUNKTSIOONID

Uus LS viib ohutustehnoloogiat julgelt edasi. Selle aluseks on ohutussüsteem Lexus Safety System+, millega lisanduvad uued täiustatud funktsioonid, pakkudes läbi aegade parimat juhiabi. Täiustatud on nii kokkupõrke ennetussüsteemi (PCS), sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteemi (LDA) kui ka dünaamilist kiirushoidikut. LS aitab vältida kokkupõrkeid uudsel viisil selliste funktsioonide abil nagu jalakäijate hoiatussüsteem ja aktiivne roolimisabi, et parandada ja täiustada sinu sõiduaistinguid intuitiivselt ja nutikalt.

LEXUSE ELEKTRIAUTO

Lexus on olnud elektrimootorite vallas teerajajaks juba viimased 15 aastat. Selle aja jooksul on Lexus end pidevalt täiustanud, luues autosid, mis on põnevad, efektiivsed ning vastupidavad. Vaiksed elektrimootorid hoiavad planeeti ning pakuvad meeldivalt sujuvat sõiduelamust, samas kui maailma juhtiv tehnoloogia muudab sõitmise turvalisemaks ja luksuslikumaks. Lexuse elektriauto annab selge signaali, et järgmine põlvkond on kohal.

 

 

OOTAMATUTE RAKENDUSTE AVASTAMINE

Läheneme tehnoloogiale alati dünaamiliselt, mitte staatiliselt. Selle asemel, et tehnoloogiaid olemasoleval kujul rakendada, suhtume neisse kui uute arengusuundade inspireerivatesse lähtekohtadesse. Suuname pilgu alati tulevikku ning mõtleme loovalt ja laialdaselt, kujundades ümber ja uuendades uusimaid täiustusi.

NUTIKAM JÄLGIMINE

Ebatraditsioonilisel viisil mõeldes laenasime arstiteadusest uusima kompuutertomograafia meetodi. Miks? Sest nägime selles uut üllatavat ja väärtuslikku kasutusviisi Lexuse jaoks.

Mootorite kontrolli traditsioonilised käsitlused tuginevad mehaanilistele ja välistele ülevaatustele. Kuid me Lexuses soovime kindlaks teha, et iga mootori sisemus on täiuslik.

Kompuutertomograafia (CAT) võimaldab meil uurida mootori sisemust kolmemõõtmelisena. Saame kontrollida ebatäiusi ülima täpsusega. Meie ebatraditsioonilisel meetodil on kompromissitud tulemused.

 

EBATRADITSIOONILISED MATERJALID

Kasutame – loodust ja tehnoloogiat ühendades – ökoloogilisi materjale uudsel viisil planeeti säästvamate lahenduste avastamiseks. Naudi omanäolisi salongielemente, mis toovad esile looduse ilu. Sa avastad stiilsed, ent funktsionaalsed viimistlusmaterjalid ja täiesti uudsed funktsioonid.

Loodus ja tehnoloogia loovad koos rabava efekti Lexus CT võimsates kõlarites. Kasutasime bambust täiesti uuel viisil uskumatu akustika tekitamiseks.

Kõlari diafragmad on moodustatud materjalist, kus on omavahel segatud fütoliit (bambuselehtede servadel leiduv mikroskoopiline nõeljas struktuur) ja puusüsi. Kerged, ent valju heli tekitavad diafragmad on piisavalt jäigad, et tabada täpselt kõrgeid noote, ja piisavalt paindlikud, et pehmendada omaenda vibratsiooni.

 

 

 

 

VIRTUAALREAALSUSE KATSED

Kasutame virtuaalreaalsust, et viia oma katsed uuele tasemele. Nii sõidutingimusi kui ka juhi reaktsioone saab imiteerida enneolematul viisil. Tõeliselt kaasahaarava elamuse loomiseks suutsime reaalsetelt autojuhtidelt koguda rikkalikku tagasisidet mitmesuguste ohutussüsteemide kohta. Kasutame seda oma tehnoloogia parandamiseks ja täiustamiseks, suurendades seeläbi sinu kindlustunnet ja meelerahu.

Nutika kupli sees asub Lexus LS. Seda ümbritsevad ekraanid kuvavad väga realistlikke projitseeritud pilte linnas ja kiirteel sõitmisest. Silindrid liiguvad, kallutavad ja pöörlevad, imiteerides pööramist, tõusmist, kiirendamist ja aeglustamist. Efekti täiendavad mootorimüra, vibratsiooni ja tuule helisalvestised.

Matkimisvõimalused on lõputud. Näiteks võimaldab monotoonsete sõiduolude taastekitamine uurida väsimuse mõju, aidates meil välja töötada nutikat hoiatussüsteemi. Takahiko Murano, kes vastutab eksperimentide väljamõtlemise eest, selgitab: „See on sellist tüüpi katse, mida oleks reaalses maailmas võimatu teostada.ˮ

 

 

 

 

FANTAASIARIKKAD UUENDUSED

Me teeme muudki, kui vaid rakendame täiustatud tehnoloogiat. Muudame selle lahutamatuks osaks oma uutest julgetest ideedest ja sõiduki arendustööst.

ESMAKLASSILINE VARUSTUS

Tipptehnoloogiast üksi ei piisa. Seda tuleb rakendada parimal võimalikul moel. Kogu Lexuse mudelivalikus leiad tipptasemel uuendusi, mis on segunenud ülima luksusega.

TEEDRAJAV TEHNOLOOGIA

Sõiduelamus muutub pidevalt, arenedes uuel viisil. Me rakendame selle edasiviimiseks tehnoloogia jõudu. Tulevik on meie kätes.