1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Adaptive high beam system
Kiirtee
TURVALISUS

KOHANDUVAD KAUGTULED

Automaatsete kaugtulede süsteemi edasiarendusena suudab kohanduvate kaugtulede süsteem tajuda teed ning selle järgi ka reageerida. Pakkudes nii täiuslikku nähtavust kui arvestades teiste juhtidega, annavad kohanduvad kaugtuled pimedal ajal sõitmisele uue kvaliteedi.

KOHANDUVAD KAUGTULED

LED-idega varustatud kohanduvad kaugtuled juhivad igas lambis valgusvoogu vastavalt olukorrale. Süsteem kasutab auto katusel paiknevat kaamerat vastutulevate sõidukite tulede tuvastamiseks ning tee valgustamiseks.

Nii saab juht nautida pimedal ajal rahulikku sõitu koos hea nähtavusega ning ei pea enam muretsema pideva tulede ümberlülitamise pärast.

KAHEFAASILISED KOHANDUVAD KAUGTULED

Suurema valgusvooga kahefaasilised kohanduvad kaugtuled on varasemate edasiarendus. Kahte ritta paigutatud 24 LED-lampi lülituvad vastavalt olukorrale kas sisse või välja, et valgustada erinevaid alasid auto ees ning ümber.

Eest risti lähenevate sõidukite hoiatussüsteem tuvastab eesmise külgradari abil lähenevad sõidukid ja jalgrattad juba 50 m kauguselt. Maailma esimese seesuguse tehnoloogia puhul kuvatakse 2–4 sekundit enne sõiduki ristmikuületust esiklaasinäidikule hoiatus, mis näitab läheneva sõiduki asukohta. 

Kui juht jätkab eest ristsuunas lähenevate sõidukite poole liikumist, kostab helisignaal, mis võimaldab juhil õigel ajal peatuda. Kolme tundlikkuse tasemega (kauge, keskmine ja lähedal) saab süsteemi kohandada nii, et see sobiks ideaalselt Sinu sõidustiiliga.

See võimaldab liiklustihedaid ristmikke läbida sujuvalt ja enesekindlalt, tagades parema nähtavuse sõiduki ümber. Tiheda liikluse, öise sõidu või muude raskete nähtavustingimuste korral pakub eesti risti lähenevate sõidukite hoiatussüsteem täiendavat tuge, et teavitada Sind liikvel olevatest jalgratturitest või sõidukitest. 

Hoiatus: Sõiduturvalisuse tagamisel ei tohi tugineda vaid Lexuse ohutussüsteemile ja enne süsteemi kasutamist tuleb lugeda juhiseid. Ohutu sõidu eest vastutab alati juht.

KOHANDUVATE KAUGTULEDE SÜSTEEMIGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=nx%2Ces%2Cux

KAHEFAASILISTE KOHANDUVATE KAUGTULEDE SÜSTEEMIGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=ls%2Ces