1. Maintenance
  2. Tyres
Kiirtee

REHVID

Lexuse rehvid on loodud järgimaks Su auto jõudlust ja ohutust. Lexuse esindus aitab leida Su autole sobilikud rehvid ning pakub vajadusel ka informatsiooni, kuidas rehvide eest paremini hoolitseda.

MAKSIMAALNE SOORITUS TEEL

Sinu ja Su kaasreisijate turvalisuse jaoks on väga tähtis, et rehvid oleksid heas seisukorras. Rehvide seisukord mõjutab ka auto pidurdusteekonda märjal asfaldil.

Rehvide valikul tuleb arvestada selliste asjaoludega nagu haarduvus, juhitavus märja ja kuiva ilmaga, stabiilsus kõrgetel kiirustel, sõidumugavus, müratase ning kütusekulu. Siiski on üks valik, mis on täiesti selge: rehvid, mis sobituvad täpselt Sinu Lexusele.

Rehvide kulumine mõjutab ka Sinu sõidukogemust. Kulunud rehvide tõttu pikeneb auto pidurdusteekond märjal teel ning see mõjub nii Sinu kui kaasreisijate turvalisusele. Õigete rehvidega kaasneb hõõrdumine, mis tagab parima juhitavuse, pidurdamise ning mootori ülekandejõu.

LEXUSE TALVEREHVID

LEXUSE TALVEREHVID

Madalatel temperatuuridel pehmetena püsivate talverehvidega oled valmis kõikide olude jaoks. Nendel rehvidel on vee ja lörtsi ära juhtimiseks sügav muster ning erilised lõhed, mis tagavad parema hõõrdumise nii peatumisel, sõidu alustamisel kui ka kurvides.

Sellise kooslusega talverehvid sobivad erinevatesse oludesse, olgu need siis kas märjad, kuivad või lumised.

TALVEREHVIDE MÕJU PIDURDUSTEEKONNALE

  • Lumised teed

    Talverehvidega vähenes pidurdusteekond tervelt 8 meetrit. Lumisel teel jäi auto kiirusel 48 km/h pidurdamisel täiesti seisma.

  • Jäised teed

    Talverehvidega vähenes pidurdusteekond tervelt 11 meetrit. Lumisel teel jäi auto kiirusel 32 km/h pidurdamisel täiesti seisma.

Pea meeles, et alumiste diagrammide suurused ei vasta täpselt tegelikkusele. Pidurdustestid viidi sõltumatult läbi Briti Rehvitootjate Ühingu ja Tyresafe'i poolt. Lisainfo saamiseks külasta www.tyresafe.org

REHVIDE HOOLDUS

Õigeaegne rehvide eest hoolitsemine tagab suurema turvalisuse ning hoiab tulevikus kuludelt kokku. Heas seisukorras rehvidega kaasneb ka väiksem kütusekulu.

Nähes varakult rehvide kulumisjälgi, väldid tulevikus tavalisest pikemaid pidurdusteekondi, vesiliuge ning rehvide purunemist. Levinuimaid viited kulumisele on madal rehvirõhk, osaline muster, roolivärinad, ebatavalised hääled, rooli kiskumine ühele või teisele poole ning kehv juhitavus märgadel teedel.

Kui oled kohanud auto rehvidel mõnda eelnevatest märkidest, pöördu lähima Lexuse esinduse poole. Rehviprobleemide vältimiseks soovitavad Lexuse eksperdid rehvirõhku regulaarselt kontrollida ning jälgida ka rehvimustri sügavust, mis seaduse järgi peab olema minimaalselt 1,6 mm. Kontrolli, et rehvidel poleks sisselõikeid, kulumis- või purunemisjälgi.

LEXUSE REHVIDE HOOLDUS

Meie pühendunud eksperdid aitavad Sind teele tagasi nii kiiresti kui võimalik. Kui Sul peaks tekkima Lexuse rehvidega mingeid probleeme, külasta lähimat esindust ning meie spetsialistid aitavad Sul probleemi lahendada, et saaksid rahus oma teekonda jätkata.