1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Lane Departure Alert (LDA)
Kiirtee
TURVALISUS

HOIATUSSÜSTEEMID

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem koos sõiduraja hoidmise abiga.

Pikad sõidud ja uued teekonnad nõuavad juhilt suurt keskendumist ning võivad olla üsnagi väsitavad, mistõttu on sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem juhile väga kasulik abivahend. Innovaatiline lahendus sisaldab endas juhtimise abisüsteemi, sõiduraja hoidmise abisüsteemi ning ebastabiilse sõidu hoiatussüsteemi.

Kasutades kaamerasensorit asetab sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem Sinu sõiduki teekatte märgistuste vahele. See aitab juhil olla pidevalt valvel, et vajadusel olukorda sekkuda.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem toetab juhti just nendes olukordades, kus on seda kõige enam tarvis. Esimene märk sellest, et oled väsinud või tähelepanu hakkab hajuma, on ebastabiilne sõidustiil. Selle märkamiseks on Lexuse mudelid varustatud ebastabiilse sõidu hoiatussüsteemiga, mis heli ja märgutulede abil teavitab juhti võimalikust ohuolukorrast. Süsteemi saab kohandada täpselt endale sobivaks.

Suurema kindlustunde pakkumiseks annavad juhtimise abisüsteemiga varustatud Lexuse mudelid reast välja kaldumisel rooli kaudu sellest juhile märku. Kui kohanduv kiirushoidik on sisse lülitatud, hoiab sõiduraja hoidmise abisüsteem autot ise teel.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem aitab tuvastada väsimusest tingitud ohumärke ja ennetada tähelepanu hajumisest tingitud õnnetusi. Juht saab abisüsteemi hoiatuste kaudu teavet enda sõitmise kohta ja kindlustunde oma teekonna jätkamiseks.

Hoiatus: ära jää kunagi sõitmisel lootma vaid Lexuse ohutussüsteemidele ja enne süsteemi kasutamist loe läbi juhised. Sõidu turvalisuse eest vastutab alati juht.

SELLE TEHNOLOOGIAGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=ct%2Crxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Cll