1. Discover Lexus
  2. Safety
Kiirtee
AVASTA LEXUS

TURVALISUS

Sinu turvalisus on meie suurim prioriteet. Ohutussüsteem Lexus Safety System + on loodud Sinu, reisijate ning teiste juhtide ja jalakäijate kaitsmiseks. Täiendades Sinu sõiduoskuseid, avardab süsteem ühtlasi ka Sinu meeli, et tunneksid end oma teekonnal alati kindlalt.

01

LEXUS SAFETY SYSTEM +

Ohutussüsteem Lexus Safety System + esindab kõige viimast sõna meie autoturvalisuses. Aastakümnete pikkuse innovatsiooni tulemusena sündinud süsteem koondab endasse viis turvalahendust, millega ennetada kolme levinuimat õnnetuse tüüpi: esiosa kokkupõrked, ootamatud reavahetused ning öised liiklusõnnetused.
02

JUHTI TOETAVAD TURVALAHENDUSED

Rida vahetades või autot parkides on kogenud juht harjunud tajuma teda ümbritsevat keskkonda. Lexuse intuitiivsed funktsioonid toetavad seda tunnetust veelgi enam ja viivad sõidukogemus uuele tasemele.
03

LEXUS SAFETY SYSTEM + A

Eksklusiivselt Lexus LS-i valikus olev ohutussüsteem Lexus Safety System + A kombineerib endas uued juhiabid. Toetudes viiele Lexus Safety System + sambale, tagab meie kõige arenenum ohutussüsteem nauditava sõiduelamuse ning veelgi suurema ohutuse.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem (LDA) koos autonoomse sõiduraja hoidjaga

Kiirteel ning suurtes ummikutes sõites tagab sujuva liiklemise kohanduv kiirushoidik. Seda täiendab sõidurajal püsimise abisüsteem, mis hoiab sõiduki alati mugavalt sõiduraja keskel.

Automaatsed kaugtuled

Automaatsete kaugtulede süsteemil on sensorid, mis lülitavad kaugtuled vastutuleva sõiduki saabudes koheselt välja. See aitab Sul keskenduda oma öisele teekonnale ilma teisi juhte segamata.

Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäija tuvastusega

Kokkupõrke ennetussüsteem tuvastab eesolevaid sõidukeid ja jalakäijaid ning teavitab juhti koheselt, kui ees on ohtlik olukord ja tarvis oleks kiiresti reageerida. Kui juht seda ise õigeaegselt ei tee, võtab süsteem juhtimise üle ning pidurdab kokkupõrke tagajärgede vähendamiseks.

Kohanduv kiirushoidik (DRCC)

Kohanduv kiirushoidik laseb Sul rahulikult sõita kindla kiirusega, hoides ise vahemaad eessõitva autoga. Kui auto peaks sattuma eessõitjale liiga lähedale, aeglustab süsteem automaatselt, et vältida kokkupõrget.

Liiklusmärkide tuvastus (RSA)

Liiklusmärkide tuvastamise süsteem jälgib igat liiklusmärki ning edastab informatsiooni otse auto ekraanile. Nii on Sul vajaminev info alati käepärast.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem koos sõiduraja hoidmise abisüsteemiga

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem säilitab auto positsiooni sõidurajal. Sellelt välja kaldudes hakkab süsteem õrnalt vibreerima ning suunab Sind tagasihoidlike heli ja märgutuledega õigele teele tagasi.

 

Pimeala monitor

Näe oma nägemisulatusest kaugemale. Pimeala monitor hoiatab juhti igast takistusest, mis pole nähtavad tahavaate peeglitest, et anda Sulle täielik ülevaade ümbritsevast ja lasta Sul enesekindlalt liigelda.

Uue põlvkonna parkimise abisüsteemid

Parkimise pärast ei ole vaja enam muret tunda, sest meie parkimisabi toetab Sinu sõiduoskuseid, teavitab igast takistusest ning vajadusel ka pidurdab.

 

Kohanduvad ja kahefaasilised kohanduvad kaugtuled (AHS)

Kohanduvate kaugtulede süsteem kasutab katusel paiknevat kaamerat, et jälgida vastutulevaid sõidukeid ning vajadusel automaatselt optimeerida valgusvihu tugevust. Nii ei pimesta Sa vastutulevaid juhte, kuid saad siiski valgustada eesolevat teed. Kahefaasilised kohanduvad kaugtuled on varasemate edasiarendus, mis sisaldab endas paremat tulede kontrolli valgusvihu üle.

Lexus CoDrive

Lexus CoDrive toetab Sinu sõidustiili. Koos kohanduva kiirushoidiku, liiklusmärgi tuvastamise süsteemi ja eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatusega, on Lexus LS-il veel uhiuus autonoomne sõiduraja hoidja, et püsida kindlalt rajal igas olukorras.

Eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus

Lähene igale ristmikule täie kindlusega, sest eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus annab Sulle igast ristmikule liikuvast sõidukist teada.

Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäija tuvastuse, aktiivse juhtimise abi ning esikülje kokkupõrke ennetussüsteemiga.

Lexus LS-i kokkupõrke ennetussüsteemi on tõhustatud maailma esimese süsteemiga õnnetuste ennetamiseks, mis ühendab endas jalakäijate tuvastust, aktiivse juhtimise abi ning esikülje kokkupõrke ennetussüsteemi.