1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Lane departure alert with lane trace assist
Kiirtee
TURVALISUS

SÕIDURAJALT LAHKUMISE HOIATUSSÜSTEEM

SÕIDURAJALT LAHKUMISE HOIATUSSÜSTEEM KOOS SÕIDURAJA JÄRGIMISE ABIGA

Pikad sõidud ja uued teekonnad nõuavad juhilt suurt keskendumist ning võivad olla üsnagi väsitavad, mistõttu on sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem juhile väga kasulik abivahend. Innovaatiline lahendus sisaldab endas veel juhtimise abisüsteemi, ebastabiilse sõidu hoiatussüsteemi ning autonoomset sõiduraja hoidjat. Kõik need tehnoloogiad muudavad sõitmise lihtsaks ja nauditavaks ning lisaks aitab sujuvamale sõidule kaasa ka kohanduv kiirushoidik.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem hindab kaamera abil auto paiknemist teemärgiste vahel. Nii on juht olukorrast pidevalt teadlik ning saab kriitilisel hetkel koheselt sekkuda.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem toetab juhti just nendes olukordades, kus on seda kõige enam tarvis. Esimene märk sellest, et oled väsinud või tähelepanu hakkab hajuma, on ebastabiilne sõidustiil. Selle märkamiseks on Lexuse mudelid varustatud ebastabiilse sõidu hoiatussüsteemiga, mis heli ja märgutulede abil teavitab juhti võimalikust õnnetusest. Süsteemi saab kohandada täpselt endale sobivaks.

Suurema kindlustunde pakkumiseks annavad juhtimise abisüsteemiga varustatud Lexuse mudelid rooli kaudu juhile märku, kui auto on oma reast välja kaldunud. Sõidurajal püsimise abisüsteem on edasi arendatud sõiduraja hoidmise abisüsteemiks, mis hoiab koos kohanduva kiirushoidikuga sõiduki alati mugavalt sõiduraja keskel.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem aitab tuvastada väsimusest tingitud ohumärke ja ennetada tähelepanu hajumisest tingitud õnnetusi. Juht saab abisüsteemi hoiatuste kaudu teavet enda sõitmise kohta ja kindlustunde oma teekonna jätkamiseks.

Hoiatus: ära jää kunagi sõitmisel lootma vaid Lexuse ohutussüsteemidele ja enne süsteemi kasutamist loe läbi juhised. Sõidu turvalisuse eest vastutab alati juht.

SELLE TEHNOLOOGIAGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=ux%2Ces%2Cls