1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Front cross traffic alert
Kiirtee
TURVALISUS

EEST RISTSUUNAS LÄHENEVA SÕIDUKI HOIATUS

Kaitse autot igal tiheda liiklusega ristmikul. Eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus tuvastab iga sõiduki ja jalgratturi, mis möödub Sinu autost. Süsteem annab informatsiooni edasi esiklaasinäidikul ning hoiatab helisignaaliga, kui tekib kokkupõrke oht.

Eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus tuvastab esikülje radari abil autosid ning jalgrattureid juba 50 meetri kauguselt. Esimest korda maailmas kuvab tehnoloogia esiklaasinäidikule hoiatuse ning seda 2–4 sekundit enne teise sõiduki ilmumist.

Kui juht jätkab hoiatusest hoolimata liikumist, lisanduvad helilised hoiatused, mis käsivad juhil sõiduki peatada. Eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus koondab kolme erinevat tundlikkuse taset, mida kõiki saab vastavalt Sinu eelistustele kohandada.

Nii saad tiheda liiklusega ristmikud ületada kiirelt ja turvaliselt. Suure liiklusvooga teedel, öistel sõitudel või teistes tähelepanu nõudvates olukordades toetab juhti eest risti lähenevate sõidukite hoiatus, mis pakub lisateavet igast jalgratturist või lähenevast autost.

Hoiatus: ära jää kunagi sõitmisel lootma vaid Lexuse ohutussüsteemidele ja enne süsteemi kasutamist loe läbi juhised. Sõidu turvalisuse eest vastutab alati juht.

SELLE TEHNOLOOGIAGA MUDELID

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=ls