1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-ZC
Kiirtee
IDEEAUTOD

TÄISELEKTRILINE SEDAAN LF-ZC

KOMPROMISSITULT ILUS TULEVIK

Tutvustame mudelit LF-ZC – uhiuut elektrilist ideeautot, mis tegi debüüdi Jaapani liikuvusnäitusel koos oma sõsarmudeliga LF-ZL.

Mitmekülgne välisilme on võimalik tänu kõigi konstruktsiooniosade mõõtmete ja kaalu vähendamisele. LF-ZC saab osa ka kõikidest uuendustest, mida Lexus Driving Signature’i pideva lihvimise käigus tehakse ja mis on käinud käsikäes uute elektrifitseerimistehnoloogiate arenguga.

Funktsionaalsuse ja esteetika kompromissitu segunemine nendes kahes uues ideeautos väljendab Lexuse akutoitega elektriautode visiooni.

 

1

EMOTSIONAALSE LAENGUGA DISAIN

LF-ZC on ilmne näide Lexuse ainulaadse identiteedi arengust. Selle auto madalamale viidud raskuskese ja välisilme ei jäta kedagi külmaks, esikohal on aerodünaamilised jooned, aga rõhku on pandud ka akutoitega elektriautodele iseloomulikele omadustele. Voolujooneline kere sümboliseerib elektriautode kõikehõlmavat funktsionaalsuse ja disaini arengut ning ulatub auto esiosast kuni tagumise põrkerauani. Laienevate tagarattakoobaste esiletõst tasakaalustab aerodünaamilisi omadusi ja laia hoiakut.
2

KESTLIK LIIKUMINE

Selleks et näidata, millised on Lexuse kestlikkuseesmärgid ja kui tõsiselt suhtutakse hinnaliste loodusressursside tõhusasse ringlussevõttu, esitleti Jaapani liikuvusnäitusel Bamboo CMF Concepti1 ideed. LF-ZC signatuurmaterjalina kasutatav bambus võimaldab luua tasakaalu kiire kasvu, süsihappegaasi neelamise ning püsiva ilu vahel – Jaapanis on seda ehitus- ja käsitöömaterjalina kasutatud sajandeid.
3

MEELIÜLENDAV SÕIDUKOGEMUS

Lexus seadis endale LF-ZC puhul eesmärgiks saavutada kaks korda suurema sõiduulatuse kui tavalisel elektriautol, lisaks iseloomustavad seda mudelit esmaklassilised sõiduomadused tänu järgmise põlvkonna elektriakule ja tõhususele. Nüüd ongi teoks saanud see, et mootoriruum puudub, aerodünaamikat on veelgi täiustatud ja vähendatud on sõiduki kaalu. Kõige selle juures lisab madal akuprofiil siluetile põnevust ning tagab madalama raskuskeskme, mis omakorda parandab sõidudünaamikat.
4

TEHNOLOOGIAUUENDUSTE SAABUMINE

LF-ZL ja LF-ZC peegeldavad mõlemad Jaapani külalislahkuse olemust, kasutades selleks uusi tehnoloogilisi lahendusi. Selle üks näide on uue operatsioonisüsteemi Arene interaktiivse reaalsuse funktsioon. Kombineerides juhi eelistuste andmeid tehisintellektipõhise vestlusfunktsiooniga, õpib see tundma ja ennetama juhi vajadusi. Ka salong on ruumikas ja tekitab lõõgastustunnet. Tehisintellektipõhine järgmise põlvkonna häältuvastussüsteem pakub juhile pärissuhtlust meenutavat teenindust.

TUTVU ELEKTRIAJAMIGA SÕIDUKITE UUTE VÕIMALUSTEGA

Disaini, tõhusust ja sõiduomadusi edasi arendav LF-ZC on innovatsiooni ja täiustatud tehnoloogiliste võimaluste etalon. Tulevikumõtlemist esindav täiselektriline mudel Lexus RZ võimaldab tutvuda elektriajamiga sõidukite uute tehniliste lahendustega lähemalt juba praegu. 

TEHNILISED ANDMED

 

LF-ZC välismõõtmed

Kogupikkus: 4750 mm

Kogulaius: 1880 mm

Kogukõrgus: 1390 mm

Teljevahe: 2890 mm

Cd väärtus: alla 0,2 (sihtväärtus)

 

1 CMF – värv, materjal ja viimistlus – autotootmise disainielemendid