1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-FC
Kiirtee
IDEEAUTOD

VESINIKKÜTUSE-ELEMENDIGA

IDEEAUTO LF-FC

Uue põlvkonna LF-FC luksuslik ideeauto sööstis 2015. aasta Tokyo autonäitusele; tegemist oli uue tõelise unistuste luksussedaani esitlusega. See on põnev pilguheit tulevikku. Esimene kütuseelemendiga ideeauto. LF-FC on rabav, ent sundimatult elegantne neljaukseline kupee, millel on murranguline nelikveosüsteem. LF-FC ei ole lihtsalt disainiharjutus, vaid selle eesmärk on anda sinu ootustele uus sisu.

"LF-FC VÄLJENDAB MEIE EDUMEELSET LUKSUST JA TIPPTEHNOLOOGILIST ETTEKUJUTUST MITTE NII KAUGEST TULEVIKUST"

Tokuo Fukuichi, Lexus Internationali president

L-FINESSE’I FILOSOOFIA

LF-FC väliskujundus kätkeb endas Lexuse L-finesse’i disainipõhimõtteid; sujuvat lihtsust ja elegantsi. Esiosa ilmestab Lexusele iseloomulik uue võrgukujundusega iluvõre ning hõljuvad L-kujulised päevatuled rõhutavad sõiduki voogavaid kumerusi.

01

RABAV LIHTSUS

Sama hõljumisteemat leiad kõikjal LF-FC-s ning seda jäljendavad ka uued pilkupüüdvad kolmeosalised tagatuled. Selle ainulaadse ideeauto kogu siluetti nähes hakkad hindama selle radikaalset kujundust. Ainult sel juhul paljastub LF-FC tõeline olemus.
02

UNISTUSTE DISAIN

Eest taha voogava katusejoonega LF-FC on loodud vallutama sirgeid maanteid, kuid pakub sõidunaudingut ka raskematel kurvilistel teedel. Selle sportlikud 21-tollised alumiiniumveljed, millel on süsinikkiuga tugevdatud plastist pöid, annavad dünaamiliselt kujundatud masinale veelgi stiilsust juurde.
03

ASTU SISSE LF-FC-SSE

Sisene intuitiivse tehnoloogia ja luksuse futuristlikku maailma. Sisse istudes tervitab sind keskkonsooli kohal hõljuv tagasihoidlik holograafiline projektsioon. Puutevaba tehnoloogia ärkab ellu lihtsate käeliigutuste abil, millega juhitakse LF-FC isesõitmise funktsioone, teabe- ja meelelahutussüsteemi ning salongi kliimat.

KAASAHAARAV LUKSUS

Salong on kujundatud kaheosalisena. Ülemine osa loob avatuse tunde, mis võimaldab juhil keskenduda eesolevale teele ilma ebamugavust tundmata. Silmade kõrguselt vaadatuna näivad aniliinnahast esiistmed justkui hõljuvat sujuvalt koos uste ja armatuurlauaga.

KÜTUSEELEMENDIGA JÕUALLIKAS

Vesinikkütuseelementide süsteem varustab energiaga nelikveosüsteemi, võimaldades pöördemomenti esi- ja tagarataste vahel täpselt jaotada. LF-FC optimaalne kaalujaotus saavutatakse tänu sellele, et kütuseelemendid on paigutatud sõiduki tagaossa ja juhtseade sõiduki etteotsa ning vesinikkütusepaagid on asetatud T-kujuliselt.

LOOMINGULINE TEHNOLOOGIA

Automaatsed juhiabitehnoloogiad koos liiklusolude tuvastamise, ennustamise ja hindamise täiustatud funktsiooniga pakuvad ohutut ja vahejuhtumiteta sõiduelamust – oleme teel sellise maailma loomise poole, kus liiklusavariid puuduvad.