1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-SA
Kiirtee
IDEEAUTOD

ÜLIKOMPAKTNE IDEEAUTO

See seiklushimuline ideeauto, mille maailma esmaesitlus toimus 2015. aasta Genfi autonäitusel, kavatseb uurida tundmatut territooriumit.

IDEEAUTO LF-SA

Me andsime oma Euroopa disainistuudiole ülesande luua ülikompaktse 2 + 2 linnaauto ideemudel. Tulemuseks on juhile orienteeritud ideeauto, mis peegeldab nädalavahetuse seikluse ja igapäevase linnasõidu meeleolu. SA tähendab väikest seiklejat (small adventurer).

Ideeauto LF-SA on Lexuse L-finesse’i disainipõhimõtete hulljulge väljendus. Samal ajal pole unustatud puhast sõidunaudingut.

Ideeauto LF-SA avastab tulevikku, kus Lexuse juhid saavad endiselt nautida rooli taha istumise ja ise juhtimise luksust, tundes samal ajal rõõmu ka auto väga headest ühendusvõimalustest, teabe- ja meelelahutus- ning ohutussüsteemidest.

JULGE JA KOMPAKTNE KUJUNDUS

Hoolimata jõulisest, vormitud ja enesekindlast kujundusest on Lexuse disainerid muutnud LF-SA häbematult kompaktseks, et see oleks manööverdusvõimeline ja nobe; see on iga tõelise linnaauto seisukohast oluline.

UUENDUSMEELNE DISAIN

Kere nõgusate ja kumerate pindade vahelist kontrasti rõhutab jõuline sisselõige rattakoobaste kohal. See lisab kujundusele ainulaadsed proportsioonid ning annab kindlalt aimu võimsusest ja edenemisest.

VÄRVILISED SEIKLUSED

Seiklusvaimu väljendab ka ideeauto värvivalik: Stellar Silveri värvi välisviimistlus vihjab kosmoseuuringutele ja salongikujunduses annab inspiratsiooni päikesevarjutuse vaatemäng.

ASTU SISSE LF-SA-SSE

Hoolimata kompaktsetest mõõtmetest on LF-SA ideeautol üllatavalt ruumikas salong. Salongi ainulaadset valguse ja avaruse tunnet rõhutavad lai armatuurlaud ning rooli ja pedaali ainulaadne liikumine.

JUHILE ORIENTEERITUD KUJUNDUS

Kuna linnaautodega sõidetakse enamasti üksinda, on 2 + 2 paigutusega salongi puhul esmatähtsal kohal juht. Juhiiste on fikseeritud ning rool ja pedaalid on reguleeritavad, tuues sõiduki juhini.

RUUM, MIDA AVASTADA

Kõrvalistuja iste on liigutatav, et tagada juurdepääs tagaistmetele. Salongi kujundus kasutab ruumi, materjale ja mahutavust kahe selgelt eristatava ja üksteisega kattuva elliptilise ala loomiseks.

SUJUV JA INTUITIIVNE

Pilkupüüdva LF-SA teabe- ja meelelahutussüsteemi kuulub hologrammi tüüpi näidik, mis on armatuurlauda sujuvalt sisse ehitatud, ja lainurk-esiklaasinäidik ning keskkonsoolis olev puutepadi.