1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LS+ Concept
Kiirtee
IDEEAUTOD

LEXUS ESITLEB LIPULAEVA LS+ CONCEPT

2017. aastal toimunud 45. Tokyo autonäitusel esitles Lexus maailmale oma automatiseeritud sõiduvõimega ideeautot LS+ Concept *1. Seda esitleti näitusel koos RC F ja GS F erimudelitega, tähistades Lexuse “F” sportmudelite 10. aastapäeva.

Lexus on aktiivselt juurutanud täiustatud tehnoloogiaid, mis põhinevad integreeritud ohutusjuhtimise kontseptsioonil. Eesmärgiks on tulevik, kus ükski inimene ei kaota oma elu liiklusõnnetuses. *2. Selleks, et kõik inimesed saaksid nautida turvalist ning sujuvat sõitu, on Lexus välja töötanud automatiseeritud sõidutehnoloogiad. Selle eesmärk oli rakendada 2020. aasta esimesel poolel "Urban Teammate" tehnoloogiaid automatiseeritud sõiduks tavateedel.

LS+ CONCEPT PEAMISED OMADUSED

Moodsa tehnoloogiaga varustatud LS+ Concept viitab, milline saab olema sedaanist lipulaeva LS tulevik. 2020. aastal kasutusele võetud ja täiustatud LS+ Concept töötati välja mudelina, mis sümboliseeriks Lexuse ettenägelikkust.

TÄIUSTATUD JA VÄÄRIKAS STIIL, MIS ESINDAB SEDAANIST LIPULAEVA LS TULEVIKKU

LS+ Concept näitab järgmise põlvkonna Lexuse disainisuunda, mis põhineb Lexuse L-finesse disainifilosoofial *3. Lisaks julgelt edasiarendatud iluvõrele, mille katik aitab kaasa nii paremale jahutusele kui ka aerodünaamilisele jõudlusele, väljendab LS+ Concept Lexuse ettenägelikkust. Seda näiteks laservalgustusega esitulede ja tagumiste kombineeritud laternate kaudu. Samuti näiteks läbi elektriliste küljepeeglite.

UUSIMAD AUTOMATISEERITUD SÕIDUTEHNOLOOGIAD TOETUVAD TEHISINTELLEKTILE

Lexus soovib, et tulevikus saaksid kõik inimesed tänu automatiseeritud sõidutehnoloogiatele nautida turvalist ning sujuvat liiklemist. Täpsemalt kavatseb see teha automaatse sõidu sissesõidurambilt mahasõidurambini maanteel võimalikuks, kasutades „Highway Teammate” automatiseeritud sõidutehnoloogiaid, mis 2020. aastal kasutusele võetuna on LS+ kontseptsioonis esile tõstetud.

Maanteedel võimaldavad need tehnoloogiad tänu tegelikele liiklusolude tuvastamisele ja pardasüsteemidele juba praegu automaatset ühildumist, sõiduradade vahetamist ning liiklemist teelahkmel. Samuti hoida sõidukit oma sõidurajal ja tagada turvaline pikivahe.

LS+ Concept suudab suhelda andmekeskusega, et värskendada oma süsteemide tarkvara, mis võimaldab lisada uusi funktsioone. Samal ajal tagab tehisintellekt kõrgtasemelise automatiseeritud sõidu, õppides suurandmetest, sealhulgas ka sõiduteede ning ümbritsevate alade teabest. Sõiduk, mis võib areneda koos juhiga, esindab nende autode jaoks uut ajastut, millesse inimesed võivad emotsionaalselt kiinduda.

*1 – 25. oktoobrist 5. novembrini toimus 45. Tokyo autonäitus 2017 Tokyo Big Sightil Tokyo rannaalal.

*2 – Sõiduki individuaalsete ohutustehnoloogiate ja -süsteemide integreerimise kontseptsioon, et pakkuda juhtidele kõrgtasemelist tuge igas sõiduolukorras.

*3 – L-finesse on Lexuse algupärane disainifilosoofia, mis põhineb märksõnadel "eesrindlik" ja "peen". Selle eesmärk on luua uut väärtust, ühtlustades näiliselt vastuolulisi elemente läbi nn "YET" lähenemise.