1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-ZL
Kiirtee
IDEEAUTOD

LF-ZL – LINNAMAASTURI TULEVIKUVISIOON

TERVIKLIK LIIKUVUS

Ideeauto LF-ZL annab võimaluse heita pilgu tulevikku, kus liikuvus, inimesed ja ühiskond moodustavad ühtse terviku ning sõidukogemust saab kohandada juhi soovide järgi. Harjumustel põhinevaid isikupärastatud soovitusi andva esindusmudeli eesmärk on luua inimestele võimalus elada nii, nagu nad soovivad. Samas on sellel positiivne mõju inimese isiklikule ümbruskonnale, laiemale keskkonnale ja ühiskonnale.

JÄRGMISE PÕLVKONNA KÜLALISLAHKUS

LF-ZL pakub autoomanikule kogemust, mis ulatub autost kaugemale – sõiduk põhineb järgmise põlvkonna akutoitega elektrisõidukite uuendustel ja uue Arene’i operatsioonisüsteemi tarkvaratäiustustel. Ruumikas ja lõõgastavas salongis on kasutatud täielikult ära akutoitega elektrisõiduki spetsiifilisi funktsioone ning optimeeritud sõitjateruumi. See kehastab täielikult Jaapani omotenashi-kontseptsiooni, mis keskendub külalislahkusele tehnoloogiliste uuenduste kaudu.

1

ELUSTIILI TERVIKLIK INTEGREERIMINE

Isikupärasema liikuvuskogemuse loomiseks kasutab Lexus kõiki võimalusi, mida pakub interaktiivse reaalsuse kogemust loov operatsioonisüsteem Arene. Kaartidelt ja sõidukikaameratest andmeid kogudes õpib see tundma ning ennetama juhi vajadusi. Kombineerides tehisintellektipõhist vestlusfunktsiooni ja autosisest häältuvastust, seob see kogutud teabe ümbrusest saadud digitaalse teabega ning haldab selle põhjal näiteks laadimist ja vooluvarustust. Nii sobitub LF-ZL sujuvalt ja mugavalt autoomaniku ellu.
2

KESKENDUMIST SOODUSTAV JUHIKOHT

LF-ZL koondab funktsioonid, mis varem olid juhikohal laiali pillutatud, käeulatusse jäävatele digipaneelidele. Vasakul on autojuhtimisfunktsioonid, nagu käiguvahetus, ohutus- ja juhiabisüsteemid ning sõidurežiimi valikulüliti. Paremal pool on heli, kliimaseadme, telefoni ja tehisintellektipõhised funktsioonid. Juhi keskendumist parandab veelgi pilk-teel-põhimõte, mille järgimiseks projitseeritakse näidikuploki teave tuuleklaasile ja digitaalsed küljepeeglid vähendavad vajadust pilku teelt kõrvale pöörata.
3

TÄIUSTATUD KOHANDUSED

Tehisintellekti kasutav järgmise põlvkonna häältuvastussüsteem võimaldab juhil kogeda tähelepanelikku ja kiiret teenindust, mis meenutab pärissuhtlust. See saab teoks tänu tehisintellekti õppimisvõimele, mille tulemusel tehakse igaks sõiduks optimaalsed personaalsed seadistused, näiteks marsruudisoovitused. Koondatud sõiduandmete põhjal mitte lihtsalt ei õpita tundma personaalseid omadusi, vaid tehakse kindlaks alateadlikud eelistused ja luuakse sel moel veel meeldivam sõidukogemus.

ELEKTRIFITSEERITUD ILU

LF-ZL-il ja selle sõsarmudelil LF-ZC on arvukalt ühiseid disaini- ning elektrifitseerimisomadusi. LF-ZL-i välimus mõjub meeliköitvalt – funktsionaalsus ja disain on välja töötatud elektrifitseerimisest lähtudes ning väljendub voolujoonelises keres ja laienevates tagarattakoobastes. Lexuse kestlikkuspüüdlustele kohaselt kasutatakse mõlema sõiduki signatuurmaterjalina kaunist bambust Bamboo CMF Concepti1 kujul. Tänu mootoriruumi puudumisele ja madalale raskuskeskmele on sõiduulatus parema aerodünaamika ning kergema kaalu toel kaks korda suurem.

TEHNILISED ANDMED

LF-ZL-i välismõõtmed

Kogupikkus: 5300 mm

Kogulaius: 2200 mm

Kogukõrgus: 1700 mm

Teljevahe2: 3350 mm

 

1 CMF – värv, materjal ja viimistlus – autotootmise disainielemendid

2 Näidissõidukil