1. Electrified
 2. All-Electric
 3. How it works
Kiirtee
TÄIELIKULT ELEKTRILINE

KUIDAS TÄISELEKTRILINE AUTO TÖÖTAB?

Avasta Lexuse elektriautode uus maailm, kus Sind ootab vaevatu laadimine ja rahumeelne sõit.

ENESEKINDLUSEGA JÕUAD KAUGEMALE

 

Lexuse elektriautodega võid minna kaugemale, kui arvata oskad. Astu rooli ja sõida ühest linnast teise, teades kindlalt, et jõuad oma sihtkohta ja kaugemalegi veel.

AKU VIIB SIND KAUGELE

Meie täiselektriautod pakuvad muljetavaldavat sõiduulatust, kuid mõne lihtsa sõidunõuande abil saad veelgi rohkem raha säästa ja oma teekonda pikendada.

PUHKA JA LAE

 

Lae oma autot kodus või peatu mõnes avalikus laadimisjaamas. Loe siit, kuidas oma Lexust laadida ja kui kaua kulub aku täis laadimiseks.

 •  

  KIIRE DC-LAADIJA

   51 minutit

  Eeldatav DC laadimisaeg 5–80% DC*

  Laadimisjaamade kiiresti arenev võrgustik võimaldab murevabalt sõita, kuhu iganes minek. Laadimiskiirus sõltub suuresti seadme võimsusest. 50 kW võimsusega seadet saab laadida 30 minutiga kuni 80%. Kiirlaadimispunktid (7–22kW) suudavad mõnda mudelit täielikult laadida 3–4 tunniga.

  Võid igal reisil tunda ennast kindlalt, sest kiirete laadimisjaamade võrk katab kogu Euroopat. Veelgi parem - Sinu auto leiab laadimisjaama ise üles ja annab märku, millal on valmis edasi liikuma.

  See on lihtne. Sisesta oma lõpp-peatus puutetundlikule ekraanile ja reisiplaneerija leiab tee lähima laadimisjaamani.

  Saabu jaama ja naudi kohvi – sõiduk on peagi teeleminekuks valmis.

  Sinu Lexuse äpp annab teada, kui võid autoga sõitmist jätkata. Ole valmis järgmiseks etapiks.

  Hetkel on Euroopas ligikaudu 100 000 laadimispunkti - viie aasta jooksul suureneb see arv 2 miljonini. Mõned avalikud laadimispunktid pakuvad tasuta laadimisvõimalust, kuid enamik kuulub siiski erinevatele võrgupakkujatele ning nende kasutamiseks on vajalik krediitkaart või mobiilirakendus.

 •  

  AC-LAADIMINE KODUS

  8 tundi 2 minutit

  Eeldatav AC laadimisaeg 0 - 100% AC*

  Koju paigaldatav Lexus Wallbox laeb Sinu auto täielikult täis veidi rohkem kui 8 tunniga. Lexus Linki kasutades leiad nutikaid lisafunktsioone, näiteks maksimumlaadimise säte, mis võimaldab kodust allamäge sõites tekkivat energiat tõhusalt ära kasutada.

  Koduse laadija paigaldamiseks on soovitatav palgata professionaalne tehnik. Lexus leiab Sulle soovi korral töö teostamiseks usaldusväärse partneri.

  Rohkem energiat tähendab, et auto aku saab kiiremini täis.

  Mõni riik pakub kuni 75% soodustust laadija maksumusest.

  Paljud elektritarnijad pakuvad öösel odavamaid tariife, mis võib Sinu elektriarvet oluliselt vähendada.

INNOVATIIVNE AKUTEHNOLOOGIA

ELUAEGNE TURVALISUS

Sinu Lexust toitev aku kestab üldiselt terve sõiduki eluea. Uuringud näitavad, et paljude elektriautode akumaht on pärast 193 000 km läbimist umbes 75%. Teised näitavad veelgi paremat pikaealisust: 5-protsendine kaotus pärast 80 000 km läbimist ja veel 5% pärast 241 000 km läbimist. Kuna keskmine elektriauto juht läbib aastas ainult umbes 15 000 km, ei vaja enamik sõidukitest kunagi uut akut.

AKUDE HOOLDUS

Pika eluea jaoks on meie akudel võimsad jahutus- ja küttesüsteemid ning vastupidavad kummitihendid kaitsevad neid igasuguse vee ja tolmu eest. Kui käid regulaarselt hoolduses Lexuse Baltikumi volitatud esinduses, pakub Lexus kuni 10 aasta või kuni 1 miljoni kilomeetri täitumiseni (olenevalt kumb täitub enne) Sinu elektriauto veojõuakule laiendatud lisakaitset juhuks, kui sellel peaksid ilmnema defektid ja/või veojõuaku mahtuvus väheneb alla 70%. Lisakaitse kehtib 1 aasta või kuni 15 000 km (olenevalt kumb täitub enne) pärast hooldust.

 

ÄRA MURETSE

Sa oled kindlates kätes - Lexus on tänaseks tarninud üle 1,5 miljoni ülimalt ohutu elektrihübriidi ja uus Lexus ES 300h iselaadiv hübriid nimetati NCAP’i oma klassi parimaks elektrihübriidiks ja pereautoks.

LIHTNE AKUDE ÜMBERTÖÖTLUS

Kui UX 300e aku eluiga saab läbi, siis saab selle tagasivõtu-süsteemi kaudu ohutult ümbertöötlemisse saata. 90% akudest jõuab meie esinduste kaudu meile tagasi, kuid meie eesmärk oleks saavutada 100%-line tagastus.