1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Signature Styling
Kiirtee
DISAIN

ISELOOMULIK KUJUNDUS

Meie disainikäsitlust määrab L-finesse’i disainikeel. Mida see tähendab? Toome sinuni uusima kujunduse ja tehnoloogia ning püüame saavutada täpsust kõiges, mida loome.

L-FINESSE


Selle põhimõtte aluseks olevad kolm põhiväärtust innustavad ja mõjutavad iga meie otsust, mis on seotud välimusega.

01

Sujuv ettenägelikkus

Omotenashi – jaapanliku külalislahkuse – idee kohaselt teeme enamat, kui rahuldame lihtsalt juhtide vajadusi ja soove. Me aimame neid sujuvalt ette, et saaksid hämmastava kogemuse osaliseks.
02

Vahe lihtsus

Kogu meie loomingu kasutamine ja vaatamine peab olema intuitiivselt nauditav. Kõik liiga keerukad omadused tuleb kõrvale jätta, et saaksime esile kutsuda ehtsa ja puhta emotsiooni sõiduelamuses.
03

Intrigeeriv elegants

Kõik meie sõidukid panevad pilku pöörama ja järele vaatama. Ent need tõmbavad ja hoiavad ka tähelepanu. Mida enam vaatad, seda rohkem see sind kaasa haarab. Pole ime, et meie disainerid räägivad „visuaalsetest rännakutest”.

ILUVÕRE


Meie iluvõre on silmapilkselt äratuntav Lexuse disaini märk. Seda julget kujundust ei saa märkamata jätta. Selle ikooniline kuju püsib, kuigi aja jooksul on seda kogu meie mudelivalikus töödeldud veidi erinevalt.

L-KUJULISED ESITULED


Meie L-kujulised tuled sobivad täielikult kokku meie iluvõrega, luues muljetavaldava hoiaku. Iga sõiduki esi- ja tagaosa tuletab meelde meie nime. Pidevalt muutuvaid tulesid kujundavad tehnoloogilised täiustused ja stiili areng.

ÄRATUNTAV SILUETT

Iga Lexus pakub pilkupüüdvat külgvaadet. Siluetid on voolujoonelised ja esitlevad täiustatud aerodünaamikat, samal ajal kui sügavad voldid peegeldavad meie nime esitähte. Disainil, vilumusel, inseneritööl ja sõiduomadustel on ühine eristav eesmärk.

PROVOKATIIVSED VAATENURGAD


Selleks, et olla julge, pead sa millegi eest seisma. Mis puutub disaini ja kujundusse, teeme seda, mis meie arvates on õige, seades alati esikohale loomingulise täiuslikkuse ja kunstilise täpsuse.

 

ARVAMUSEGA DISAIN


Lexuse disain on tahtlikult väljakutsuv ja provokatiivne. Mõtte- ja väljendusvabadus on meie jaoks ülimalt tähtsad. Otsime ja ajame püsimatult taga uusi ideid. Alustame julgete kontseptsioonidega – nendega, mis on tõeliselt originaalsed, julged ja väga lennukad – ning muudame need igati fantaasiarikkaks unistuste sõidukikujunduseks.

 

JULGETE VALIKUTE TEGEMINE


Meie jaoks tähendab julge disain enesekindlust. Tahe esitada oma nõudmisi ja eristuda teistest. Teame, kes me oleme, ning meil ei lähe kunagi untsu see, millesse me usume.

Miks? Sest julged disainivalikud kujundavad uskumatuid elamusi. Hämmastavad asjad, mis meid tõeliselt liigutavad, ei tulene harjumuspärasest ja sarnasest. Need sünnivad julgetest vasturääkivustest. Kui tegeled paradokside ja vastandlikkusega, saavutad midagi tõeliselt murrangulist.

 

ÜLEILMNE VAATENURK


Lexuse disainile annavad hoogu erinevad vaatenurgad, erinevad kultuurid ja uued kohad. Oleme uhked selle üle, et meil on kolm disainikeskust ainulaadsetes maailma nurkades. Nii iseseisvalt kui ka koos tegutsedes innustavad nad radikaalselt mõtlema ja lõputult katsetama. Sellistes tipptasemel pädevuskeskustes sünnivad legendaarsed autod.

 

AICHI PREFEKTUUR, JAAPAN


Linnamaastur RX. Sportkupee LC. Ja lipulaevaks olev sedaan LS. Mis on neil muljetavaldavatel mudelitel ühist? Need kõik mõeldi välja ja äratati ellu Lexuse Aichi prefektuuris asuva disainistuudio seinte vahel. See ruum optimeerib ja toetab kogu disainimisprotsessi alates esialgsetest visanditest kuni 3D-esituste ja peaaegu valmis prototüüpideni.

Ülakorruselt leiab ennenägematu vaatlussaali. Tänu 200-tonnisele kokkuklapitavale katusele vaadeldakse uusi mudeleid salaja päise päeva ajal. Kolmandalt korruselt leiab täismõõdus teatrisaali ja virtuaalreaalsuse ruumi. Alumisel korrusel on fotostuudio. Siin sünnivad legendid.

 

COTE D'AZURE, PRANTSUSMAA


Lexuse Euroopa disainikeskus asub Sophia Antipolises, vaid mõne hetke kaugusel taevasiniselt sillerdavast Vahemerest. Lähedal on Alpid ning Nice ja Cannes jäävad lühikese autosõidu kaugusele. See on parim koht uudse disaini jaoks inspiratsiooni saamiseks.

ED2 – Euroopa disaini- ja arenduskeskus – on 6000 m2 suurune Lexuse Euroopa disainimeeskonnale loodud kodu. Disainerid ja modelleerijad teevad koostööd Jaapanis Aichi prefektuuris asuva disainistuudio disainerite ja modelleerijatega. Siin sünnivad mõned maailma parimad ideeautod. Näiteks piire nihutav LF-SA, mille meeskond valmistas 2015. aasta Genfi autonäituse tarbeks.

 

NEWPORT BEACH, CALIFORNIA

Lexuse üleilmse disainimistöö California esindus kannab nime CALTY Design Research. Ja nimi on oluline. CALTY president Kevin Hunter ütles: „Me ei ole lihtsalt kujundusstuudio. Teeme ka palju uurimistööd ja oleme uhked selle üle; seetõttu kuulub sõna „research” endiselt stuudio täisnime juurde.”

Newport Beachil asuv stuudio on olnud Lexuse loovuse kasvulava peaaegu sama kaua, kui oleme eksisteerinud. Selle meeskond mõtles välja stiilse LC 500 ja RX-i – kaks Lexuse kõige murrangulisemat seeriamudelit.

 TULEVIKU ETTEKUJUTAMINE


Meie julgetest ideedest on saanud ideeautod ja lõpuks seeriatootmises olevad sõidukid, kuid inspiratsioonil on ka futuristlikumad ja avangardistlikumad tulemused. Me anname uue tähenduse ilma piirideta liikumisele ja reisimisele. Õhust merele, kõnniteele – oleme valmis looma sõidukeid igasse ruumi ja igaks ajahetkeks.FANTAASIARIKKAD IDEED


Julge kujutlusvõime juhatab meid ootamatutesse ja meeliülendavatesse paikadesse. Paneme inseneritöö igal võimalusel proovile, kujundades uutesse kõrgustesse pürgimiseks ümber tehnoloogia. Ei mingit enesega rahulolu, ei mingit puhkust.

Viimastel aastatel töötasime välja Skyjeti, sportjahi ja hõljuklaua ning esitlesime neid. Ehkki funktsioonide poolest on need täiesti erinevad, ühendab neid kõiki Lexuse erakordselt julge mõtteviis