1. Lexus RZ roheuudis
Kiirtee
PRANTSUSMAA AASTA ROHEAUTO 2023

TÄISELEKTRILINE LEXUS RZ

Kompaktmaastur Lexus RZ 450e, mis on Lexuse esimene elektriauto, võitis tänavu Prantsusmaa juhtiva autoajakirja Auto Moto auhindade jagamisel kuldse autasu roheautode kategoorias. Täiselektriline Lexus RZ 450e tunnistati parimaks süsinikdioksiidivabaks sõidukiks. Hindamisel arvestati nii sõiduki ostu- ja ülalpidamiskulusid, praktilisust kui ka sõidumugavust.

RZ 450e on Lexuse esimene mudel, mis on algusest lõpuni elektrilisena ehitatud sõiduk. Mudeli väljatöötamise juures ei olnud eesmärgiks vaid heitgaaside vaba sõit – Lexus on loonud filosoofia Lexus Electrified, mille kaudu on välja toodud kogu elektriauto potentsiaal, et saavutada eelkõige parim sõidukogemus.

Ühtlasi on täiselektriline RZ 450e esimene Lexuse mudel, millel on kasutatud uusi kompaktseid e-telgi, mis töötavad uue DIRECT4 intelligentse nelikveosüsteemiga nii ees kui ka taga. Selle kaasaegse Lexuse tehnoloogia ülesandeks on vastavalt sõiduoludele reguleerida automaatselt veojõu jaotust esi- ja tagaosa vahel, mis omakorda parandab energiatõhusust.

Lisaks DIRECT4 intelligentsele nelikveo juhtimissüsteemile on Lexus välja töötanud spetsiaalse elektriautodele mõeldud veermiku, mis tänu piisavale jäikusele, madalale raskuskeskmele ning pikale teljevahele pakub optimaalset manööverdus- ja reageerimisvõimet. Võimas liitiumioonaku on integreeritud tervenisti salongi alla ning moodustab osa sõiduki platvormist.

RZ 450e täiselektriline jõuallikas ja spetsiaalne veermik annavad suure konstruktsiooni- ja disainivabaduse. Sõiduk eristub teistest oma eripärase välisilme poolest. Interjöör on ühtaegu nii lihtne kui ka luksuslik ja annab tunnistust Lexuse omotenashi-külalislahkusest ning Takumi meisterlikkusest.