1. Uued autod
 2. RZ
Kiirtee
Hind alates
62 600 €
Elektritarve
14.9 - 18.7 kWh/100 km
Sõiduulatus
395 - 478 km
Aku mahtuvus
71.4 kWh
Veoskeem
Esiveoline (FWD)
Pilkupüüdva voolujoonelise kerega täiselektriline nelikveoline Lexus RZ 450e on algusest lõpuni elektrilisena ehitatud sõiduk. Takumi meistritööna valminud rooli taga tekib tunne, nagu oleks see tehtud personaalselt Sinule. Selle autoga sõites koged kohe, kuidas enneolematu jäikus, madal raskuskese ning teedrajav DIRECT4 (nelikveosüsteem) veojõukontroll annavad sellele luksuslikule linnamaasturile ülihea reageerimisvõime ja täpse juhitavuse. Kuni 440 km sõiduulatus on saavutatav umbes 30-minutise kiirlaadimisega ning sõiduki aku eluiga ja efektiivsus on oma klassi parimad.

TÄISELEKTRILINE LEXUS RZ VÕITIS PRANTSUSMAAL ROHEAUTO TIITLI

Kompaktmaastur Lexus RZ 450e, mis on Lexuse esimene elektriauto, võitis tänavu Prantsusmaa juhtiva autoajakirja Auto Moto auhindade jagamisel kuldse autasu roheautode kategoorias. Täiselektriline Lexus RZ 450e tunnistati parimaks süsinikdioksiidivabaks sõidukiks. Hindamisel arvestati nii sõiduki ostu- ja ülalpidamiskulusid, praktilisust kui ka sõidumugavust. 

Täiselektriline Lexus RZ pälvis Euro NCAP-i turvalisuse testis viis tärni

Täiselektriline Lexus RZ pälvis Euro NCAP-i turvalisuse testis maksimaalsed viis tärni ning saavutas kõrge hinde kõigis kategooriates: autos sõitvate laste ja täiskasvanute turvalisuse eest 87%, jalakäijate ja ratturite ohutuse eest 84% ning juhiabisüsteemide efektiivsuse eest 81%.
Kodulaadija hinnas

Nüüd eripakkumine Lexus RZ 450e-le

RZ-i GALERII

Pildid on illustratiivsed. Lõpliku konfiguratsiooni nägemiseks võta ühendust Lexuse esindusega.

One Motion Gripi disain ei ole lõplik. Plaanitav turule toomine alates 2025. aastast.

Täielik meelerahu

Lexuse eesmärk on muuta Sinu RZ-i kogemus võimalikult sujuvaks ja mugavaks. Ühes komplektis on olemas kõik olulised elemendid, mis võimaldavad nautida fantastilise elektriauto kõiki eeliseid täieliku meelerahuga.
 • 5-aastane hooldusprogramm hinna sees

  RZ-i täiselektrilise sõiduki hinnas on hooldustööd, mida tehakse Lexuse volitatud töökodades üle Baltikumi kuni sõiduki 5-aastaseks saamiseni või 100 000 km läbisõiduni. Paketti kuuluvad kõik tootja nõutavad hooldustööd ja varuosad.

 • Kuni 10-aastane elektrisõiduki veojõuaku garantii*

  Kui järgid Lexuse hooldusprogrammi ja lased kõik nõutud hooldustööd teha Lexuse volitatud töökodades Baltikumis, garanteerime Sulle kuni 10 aasta või kuni 1 miljoni läbitud kilomeetri järel 70% veojõuaku algsest mahutavusest.

 • Kuni 10-aastane Lexus Relax garantii*

  Oma uuele või kasutatud Lexusele saad kuni 10-aastase Lexus Relaxi hooldustega aktiveeritava garantii, kui lased korralised hooldused teha Lexuse volitatud töökodades üle Baltikumi.

 • Kogu vajaminev lisavarustus

  Sõltuvalt sõiduki laadimisviisist ja -kohast on Sul laadimiseks tarvis erinevaid kaableid. Et Sinu elu lihtsamaks teha, anname vajalikud kaablid sõidukiga kaasa: Type 2 kaabli koduses majapidamises kasutatavale pistikupesale ja Type 2 Mode 3 kaabli (32 A Mennekes), mida vajad kiiremaks laadimiseks spetsiaalse kodulaadija kaudu.

 • Lexuse laadija

  Parim lahendus on hajutada laadija hind oma elektriauto kuumaksete vahel. Spetsiaalse laadijaga toimub laadimine palju kiiremini ja mugavamalt kui tavalise koduse pistikupesa kaudu.

* Korralise hooldusega aktiveeritav teenus; kehtib pärast Lexuse volitatud töökodades (üle Baltikumi) läbitud korralist hooldust kas järgmised 12 kuud või kuni 15 000 km (erineva hooldusintervalliga mudelitel vastavalt tootja määratud hooldusintervallile), olenevalt sellest, kumb täitub varem.

SÕIDUOMADUSED

 • TÄISELEKTRILINE RZ 450e ON KOHAL!

  RZ 450e on Lexuse esimene akutoitel elektrisõiduk, mis on ehitatud algusest lõpuni elektrilisena. Selle uue elektrisõidukite platvormi (e-TNGA) kvaliteet ja omadused loovad Lexusele omase sõidutunnetuse. Uus e-TNGA platvorm on ääretult tugev, aku on paigutatud tervenisti salongi alla ja moodustab osa sõiduki platvormist.

  Uus platvorm võimaldab tuua auto raskuskeskme madalamale, mis omakorda parandab tasakaalu, juhitavust ja reaktsioonivõimet. Ülitugevad materjalid ja metallid ning täiustatud ehitusprotsessid tagavad erakordse vastupidavuse ja hoiavad raskuse madalal.

  Tegemist pole sõidukiga, kus on lihtsalt tavapärase mootori asemel jõuallikaks elektrimootor. See sõiduk tutvustab uudse tehnoloogia potentsiaali, mis väljendub nii jõudluses kui ka sõidumugavuses. Nullsaastega RZ aitab meil liikuda edasi süsinikuneutraalsuse ja kestliku ühiskonna poole.

 • ELEKTRILINE E-TELG

  See sõiduk on esimene, kus on kasutusel Lexuse uus tehnoloogia ehk Lexuse elektriline e-telg. Tehnoloogia hõlmab mootorit, käigukasti ja elektroonilist juhtimissüsteemi, mis paikneb veorataste vahel. Mudelil RZ 450e kasutatakse e-telgi ees ja taga ning need töötavad koos DIRECT4 nelikveo juhtimissüsteemiga, mis reguleerib asendit, veojõudu ja jõujaotust. E-teljed on vaiksed, tõhusad ja jaotavad veojõudu sujuvalt kõigi rataste vahel. Eesmise mootori võimsus on 150 kW ja tagumisel 80 kW, koguvõimsus on seega 230 kW. Mootorite kompaktsus kajastub ka auto välimuses ning tänu neile on rohkem avarust ka salongis ja pakiruumis.

 • DIRECT4 VEOJÕUKONTROLL

  RZ 450e on varustatud uue DIRECT4 veojõukontrolli süsteemiga, mis kasutab kaht e-telge. DIRECT4 on Lexuse ainulaadne tehnoloogia, mis kujutab endast nutikat süsteemi, mis tasakaalustab pidevalt esi- ja tagatelje veojõudu, jagades seda automaatselt ja märkamatult. Tänu sellele on auto roolimine stressivaba ja sõiduk on stabiilselt juhitav, intuitiivne kasutamine aga tugevdab juhi ja auto sidet. Eesmist ja tagumist pöördemomenti saab reguleerida nullist sajani või sajast nullini millisekunditega – kiiremini kui ükskõik millises mehaanilises süsteemis. Tänu paremale kommunikatsioonile tee ja rooliratta (või roolihargi) vahel paraneb ka rooli reaktsioonivõime.

Ka lisavarustusse kuuluv One Motion Gripi elektrooniline roolisüsteem koos roolihargiga on järjekordne Lexuse uuendus, mis mudelil RZ 450e esimesena maailmas kasutusele võetakse.

* One Motion Gripi disain ei ole lõplik. Plaanitav turule toomine alates 2025. aastast.

RZ 450e kasutab liitiumioonakude plokki, mis sisaldab 96 akuelementi koguvõimsusega 71,4 kWh. Aku asub salongi all ja on platvormi osa. Tänu aku asukohale on ka auto raskuskese madalamal. Kombineeritud WLTP-tsüklis on sõiduulatus kuni 440 km, akut saab kiirlaadida ilma ohutust või kasutusiga vähendamata, 150 kW võimsusega on võimalik umbes 30 minutiga laadida 80% akust. RZ-i efektiivsus, mis on oma klassi sõidukite hulgas parim, ei tulene mitte üksnes silmapaistva kvaliteediga akudest, tähtis osa on ka maailmatasemel aerodünaamikal ja elektrimootoritel. Sõiduki arendamisel oli üks peamisi kaalutlusi aku vastupidavus ning Lexuse prognoosi järgi säilitab aku pärast 10-aastast kasutust vähemalt 90% oma mahutavusest. Tagatud on valdkonna parim vastupidavus ja meie laiendatud akuhooldusprogrammi kuni 1 miljoni kilomeetri tugi. RZ 450e varustuses on ka ökonoomne küttesüsteem, mis optimeerib aku jõudlust ja sõiduulatust ka miinuskraadide korral.

JULGE DISAIN

 • SUJUV E-MOTIONI DISAIN / STIILSED LED-ESITULED

  Sujuvast E-Motioni disainikontseptsioonist inspireerituna annab RZ 450e esiosa selgelt aimu, et tegu on täiselektrilise sõidukiga. Kuna tavamootor puudub, siis on mootorikate madalamal ja õhusisselaskeavad väiksemad. Lexuse voolujoonelist signatuurdisaini on kasutatud kolmemõõtmeliselt sõiduki esiosal, tänu millele saadakse uus ja lihtne kuju, mis kajastab tehnoloogilist evolutsiooni, funktsionaalsust ja jõudlust. Esituled on voolujoonelise kerega sarnase kujundusega. Tulede stiilne ja ülikitsas disain rõhutab Lexuse päevatulede L-kuju, põhi- ja suunatuled on vähem silmatorkavad.

 • VÕIMAS SILUETT, LAI HOIAK

  Auto voolujooneline küljeprofiil on suunatud tahapoole ja loob jõulise silueti, terav esiosa loob mulje võimsusest ja liikumisest. Tagaosa rõhutab linnamaasturile omaseid tunnuseid: mugavat salongi ja jõulisi sõiduomadusi. 2850 mm teljevahe võimendab muljet madalast raskuskeskmest ja heast tasakaalust. Rattad – standardvarustuses 18-tollised, kõrgematel varustustasemetel 20-tollised – asuvad auto nurkades.

 • KÕRGTEHNOLOOGILISED TAGATULED, LEXUSE TAGUMINE LOGO

  RZ 450e futuristlikku olemust rõhutab tagaosa läbimõeldud kõrgtehnoloogiline disain. Jaotusega tagumine katusespoiler pikendab tagaosa ja parandab auto stabiilsust. Kogu auto laiuses pikendatud LED-valgusriba on Lexuse disaini iseloomulik tunnus. Selle terav minimalistlik välimus loob mulje lihtsusest ja täpsusest ning rõhutab Lexuse uut silmapaistvat märki.

RZ 450e juhikoht kujutab endast Tazuna kontseptsiooni julget edasiarendust, mis ühendab juhikoha ning mõõdikute, juhtelementide ja puuteekraani läbimõeldud paigutuse, luues ruumi, kus sõiduki juhtimiseks on vaja vaid vähest käte ja silmade liigutamist. Selle põhimõtte väljatöötamisel on saadud inspiratsiooni ratsmetest (jaapani keeles „Tazuna“), mida kasutatakse hobuse juhtimiseks.

Lisavarustusse kuuluv futuristlik panoraamkatus loob mulje avarusest ja muudab salongi valgemaks. Katuseklaasi pinnatöötlus peegeldab infrapunakiirgust, vähendab päikesepaistelistel päevadel palavust ja hoiab külma ilmaga soojuse salongis. Ruloo puudumine vähendab kaalu, mis omakorda parandab juhitavust ning võimaldab kasutusele võtta Lexuse kõige laiema panoraamkatuse.

UUENDUSLIK TEHNOLOOGIA

 • ÜLILAI, 14-TOLLINE PUUTEEKRAAN / 10-TOLLINE TUULEKLAASINÄIDIK

  Suure resolutsiooniga 14-tolline puuteekraan on üks suurimaid praegu saadaolevaid ekraane. Ekraani ideaalne paigutus võimaldab seda kasutada sõidu ajal ning pääseda hõlpsalt juurde funktsioonidele, nagu navigeerimine, helisüsteem ja kliimaseade. Lisaks projitseeritakse sõiduki andmed värviliselt otse tuuleklaasile suure, 10-tollise esiklaasinäidiku abil, millelt saad mugavalt vaadata navigeerimisinfot, turvafunktsioone, autoandmeid ja heliseadistusi, ilma et peaksid pilgu teelt kõrvale pöörama. See töötab tänu roolirattal olevatele puutelülititele sujuvalt.

 • LEXUS LINK+ PREMIUM CONNECTIVITY

  RZ 450e omanikuna saad kasutada kõiki Lexus Link+ Standard Connectivity paketi funktsioone tasuta kogu auto eluea vältel. Lexus Link+ Premium Connectivity pakett on esimese nelja aasta jooksul samuti tasuta, seejärel muutub tasuliseks. See sisaldab järgmisi uuenduslikke funktsioone:

  • pilvepõhine navigatsioonisüsteem ja häälabiline
  • tee- ja liiklussündmuste info reaalajas
  • kaugjuhitav kliimaseade: kõigil RZ-i varustustasemetel on olemas roolisoojendus, istmesoojendus ja salongitemperatuuri reguleerimise funktsioon
 • 13 KÕLARIGA MARK LEVINSON®-i AUDIOSÜSTEEM

  RZ 450e uus 13 kõlariga Mark Levinson® Premium Surroundi süsteem on häälestatud salongi akustiliste omaduste järgi. 224 mm bassikõlari ja 1800 W võimendusega süsteem loob 12 kanaliga võimendi abil heli, mis tekitab kodukinotunde, ja Clari-Fi™ funktsioon taastab digitaalselt tihendatud MP3-failide heli.

Android Auto® või juhtmevaba Apple CarPlay® abil saad RZ 450e uuel, 14-tollisel puuteekraanil hõlpsalt kuvada oma nutitelefoni ekraani ning kasutada telefonis olevaid rakendusi. Sõidukis on juhtmevaba laadimisalus, mis laeb 50% kiiremini. Kõigi autos viibijate kasutuses on viis USB-pesa – kolm keskkonsooli esiosas ja kaks tagaosas.

RZ 450e on varustatud elektroonilise ukselukuga, mille saab sujuvalt avada ühe puudutusega. See on seotud auto pimenurgamonitoriga ja võimaldab kasutada ohutu väljumise abi, mis takistab ukse avamist, kui sõiduki taga tuvastatakse lähenev sõiduk või rattur. See uudne funktsioon peaks hinnangute järgi olema võimeline ära hoidma 95% ukse avamisega seotud õnnetustest.

OHUTUS

 • LEXUSE KOLMANDA PÕLVKONNA OHUTUSSÜSTEEM SAFETY SYSTEM +

  RZ 450e on varustatud uusima, kolmanda põlvkonna ohutussüsteemiga Lexus Safety System +, mis sisaldab täiustatud ja lisafunktsioone, mis võimaldavad õnnetusohtu paremini avastada. Uue RZ 450e funktsioonide hulgas on lisaks proaktiivne sõiduabi koos rooliabi ja uue juhimonitoriga, mis jälgib juhi väsimuse ja tähelepanu hajumise märke. Lisaks määrab ennetav sõiduabi Proactive Driving Assist esikaamera abil kurvi nurga ja reguleerib kurvile lähenedes ja kurvis asjakohaselt roolimisjõudu.

 • KOKKUPÕRKE ENNETUSSÜSTEEM

  Lisaks mootorratturite tuvastamisele päevasel ajal võimaldab Lexuse kokkupõrke ennetussüsteem avariisid veel paremini vältida näiteks parem-/vasakpöörde tegemisel ja küljelt läheneva liikluse korral. Samuti tuvastab see ristmikul pööramisel, kas on ohtu kokku põrgata vastutulevate sõidukite või teed ületavate jalakäijatega. Kokkupõrkeid aitab vältida ka ohuolukordade roolimisabi Emergency Steering Assist.

 • DÜNAAMILINE RADARIGA KIIRUSHOIDIK

  Süsteem kasutab eessõitva sõiduki tuvastamiseks ja sobiva pikivahe hoidmiseks millimeeterlaineradarit ja kaamerat. Kui eessõitev sõiduk peatub, peatub ka RZ 450e. Kui eesolev sõiduk hakkab uuesti liikuma, liigud ka Sina. Kiirushoidik tunneb kiiresti ära ettereastuva sõiduki ning järgib koos sõiduraja hoidmise abisüsteemiga Lane Trace Assist kurvides loomulikku sõidujoont. Dünaamiline radariga kiirushoidik aitab vältida ka välimisel sõidurajal liikuvale aeglasemale sõidukile otsasõitmist.

Uue RZ 450e ohuolukordade roolimisabi toetab rooli pööramist, kui Sinu ees olev jalakäija, jalg- või mootorrattur või sõiduk Sulle liiga lähedale või Sinu liikumistrajektoorile satub. Roolimisabi parandab auto stabiilsust ja takistab juhuslikku sõidurajalt kõrvale kaldumist. Võrreldes tavalise ohuolukordade roolimisabi Emergency Steering Assistiga, mille käivitab juht, töötab aktiivse toega ohuolukordade roolimisabi märkamatult ja automaatselt just siis, kui seda on vaja.

Koos Lexus Safety System +-iga on uue RZ 450e standardvarustuses ka täiustatud ohutuspakett. Siia kuulub sõiduraja vahetuse abisüsteem (LCA), mille juht peab aktiveerima ning mis juhib maanteel sõiduraja vahetamist automaatselt, ja eest ristsuunas läheneva sõiduki eest hoiatamise süsteem, mis jälgib radarite abil küljelt lähenevat liiklust ja hoiatab juhti selle eest.

Proovi, mis tunne on sõita RZ-iga

Broneeri proovisõit Lexus RZ-iga ja koge tõeliselt nauditavat sõitu.

Vali oma vajadustele vastav varustustase ja mootor

Vali varustustase

3 valikut

Antud kriteeriumidega autot ei leitud, palun muuda oma otsingut

 • RZ - Comfort - SUV 5-ust

  RZ Comfort

  SUV 5-ust
  • +
   10 kõlariga esmaklassiline helisüsteem
  • +
   Lexus Link Pro sisseehitatud hübriidnavigatsioon
  • +
   Ohutussüsteem Lexus Safety System +

  Vali mootor

  Alates

  62 600 €

  EV | Esiveoline
  • Elektritarve
   14.9 - 17 kWh/100 km
  • Sõiduulatus
   419 - 478 km
  • Aku mahtuvus
   71.4 kWh
  • Veoskeem
   Esiveoline (FWD)
 • RZ - Executive - SUV 5-ust

  RZ Executive

  SUV 5-ust
  • +
   18-tollised eritöötlusega valuveljed, 235/60 (ees) ja 255/55 (taga) R18 rehvid
  • +
   Kiirgussoojendusega esiistmed
  • +
   14-tolline puuteekraan

  Vali mootor

  Alates

  72 400 €

  EV | Nelikveoline
  • Elektritarve
   17 - 18.7 kWh/100 km
  • Sõiduulatus
   395 - 436 km
  • Aku mahtuvus
   71.4 kWh
  • Veoskeem
   Nelikveoline (4WD)

  Alates

  66 100 €

  EV | Esiveoline
  • Elektritarve
   15 - 17 kWh/100 km
  • Sõiduulatus
   419 - 475 km
  • Aku mahtuvus
   71.4 kWh
  • Veoskeem
   Esiveoline (FWD)
 • RZ - Luxury - SUV 5-ust

  RZ Luxury

  SUV 5-ust
  • +
   20-tollised eritöötlusega valuveljed, 235/50 (ees) ja 255/45 (taga) R20 rehvid
  • +
   13 kõlariga Mark Levinson® Premium Surround Sound System
  • +
   Mälufunktsiooniga sõiduasend (iste, rool, välipeeglid), mälus 3 kasutajaprofiili

  Vali mootor

  Alates

  79 100 €

  EV | Nelikveoline
  • Elektritarve
   18.3 - 18.7 kWh/100 km
  • Sõiduulatus
   395 - 404 km
  • Aku mahtuvus
   71.4 kWh
  • Veoskeem
   Nelikveoline (4WD)
Mudeli funktsioonid sõltuvad varustustasemest.
Hind sisaldab kuvatava värvi hinda.

Vaata lisaks

 • TÄIUSTATUD SÕIDUELAMUS

  Uhiuues sõidukis RZ 450e on rikkalikult uuenduslikke ja ohutusfunktsioone nii juhi ja kaasreisijate kui ka teiste liiklejate jaoks. 

 • JULGE ERINEDA

  Vaata, kuidas uhiuue Lexus RZ 450e disainimisel on innustust saadud gepardi liikumisest ja olemusest. 

 • RZ 450e MAAILMA ESMAESITLUS

  Avasta maailmas esmakordsed täiustatud tehnoloogiad, nagu peagi turule tulev elektrooniline roolihargiga roolisüsteem (saadaval alates aastast 2025) ja DIRECT4 veojõukontrolli süsteemiga e-teljed.