1. Reliably Number One for Reliability
Kiirtee

KINDEL ESIKOHT TÖÖKINDLUSES

Moetrendid tulevad ja lähevad, aga Lexuse usaldusväärsus püsib samal tasemel iga aastaringi möödudes. Ühendkuningriigis läbiviidud iga-aastane What Car? uuring nimetas Lexuse juba seitsmendat korda kõige usaldusväärsemaks automargiks.

What Car? toimetaja Claire Evansi sõnul on Lexuse mudelid parimaks valikuks neile, kes peavad oluliseks auto usaldusväärsust: „Lexuse mudelitega juhtub harva midagi ning vajadusel lahendavad nende esindused kõik probleemid kiiresti ja omanikele tasuta. Tegemist on brändiga, mille töökindlus on parim.“

Ligi 22 000 Ühendkuningriigi autojuhti osales küsitluses, kus uuriti seda, kuidas käituvad kuni viie aasta vanused automudelid rikete korral. 32 autotootja ja 178 erineva mudeli seas saavutas Lexus ületamatu tulemusena koondnäitajaks 98,3 protsenti. Üldskoori puhul arvestati mitte ainult kogetud probleemide arvu, vaid ka nende lahendamisele kulunud aega ja remondi maksumust.

Lexus paistis silma eelkõige linnamaasturite klassis, kus esimese põlvkonna NX saavutas 99,8 protsendiga esikoha, täiesti uus NX oli selles arvestuses 99,4 protsendiga teisel kohal ning UX 99,3 protsendiga kolmas. Lexus RX jõudis suurte linnamaasturite arvestuses 98,6 protsendiga teisele kohale. Need kõik on iselaadivad hübriidsõidukid, mille jõuallika tehnoloogia on uuringu kohaselt kõige usaldusväärsem ning probleemide ilmnemisel kõige lihtsamini parandatav.

Lexus IS sedaan ei pruugi enam müügil olla, kuid omanikud hindavad endiselt selle vastupidavust – esindusautode seas tõusis see esikohale, saavutades tulemuseks 98 protsenti.