1. Discover Lexus
  2. Takumi masters
Kiirtee
MEISTERLIKKUS

TAKUMI MEISTRID

Iidne jaapanikeelne sõna „takumiˮ on lahutamatult seotud kõigega, mida me teeme. Meie takumi käsitöömeistrid on selle käsitööfilosoofia valvurid, kasutades Lexuse disaini ja arendustöö iga aspekti puhul õrna inimlikku puudutust.

AJA JOOKSUL TÕESTATUD ASJATUNDLIKKUS

Lexuse takumi käsitöömeistreid – ehk lihtsalt takumi’sid – iseloomustab hinnaline segu vilumusest ja motivatsioonist. Nad on saanud põhjaliku väljaõppe ja pööravad jäägitut tähelepanu pisiasjadele. Nad usuvad siiralt esmaklassilisusse ega peatu selle saavutamisel millegi ees. Igaüks neist keskendub auto tootmise käigus ühele konkreetsele osale. Sellest saab nende kirg ja kinnisidee. Kyushis asuva Miyata Lexuse tehase 7700 töötaja seas on vaid 19 takumi’t. See on meie inseneride kõrgeim auaste.

VÕRRATU VILUMUS

Igal takumi’l on vähemalt veerandsajandi pikkune kogemus oma valdkonnas. Aastatepikkust pühendunud õppimist tõendab see, et nende teadmiste sügavus ja ulatus on jalustrabavad - sama muljetavaldavad kui nende peen intuitsioon.

Lisaks oma vilumuse pidevale lihvimisele nad ka jagavad seda. Meeskonna juhtidena hoiavad nad elus Lexuse traditsioone ja edendavad uues talendis uuendusvaimu, andes edasi väärtuslikke oskusi ja protsesse ning hoolitsedes selle eest, et iga Lexuse iga aspekt oleks laitmatu.

PROOVILE PANDUD OSAVUS

ÕRN PUUDUTUS

Takumi’d on kõige uusimates tehnoloogiates ülimalt kogenud ning neil on juhtroll nende loomisel. Ent enamik nende kuulsatest oskustest on digiajastust kaugel ees.

Takumi teravnenud puudutusmeel on legendaarne. Nende kõige hinnatumaks töövahendiks on käed. Nad tõmbavad kätte laitmatult puhtad valged kindad ning üritavad oma terava puudutustundlikkuse abil leida üles pisimadki ebatäiused ja defektid, mis pole suuremad kui üks millimeeter. Seeläbi garanteerivad nad ülima kvaliteedi.

 

 

KIIRUS JA TÄPSUS

Enne takumi’ks saamist läbivad kandidaadid mitmed ranged hindamiskatsed. Üks katse on kahtlemata jaapanipärane ning on täielikult seotud inimpuudutuse jõuga. See keskendub paberivoltimiskunstile ehk origamile.

Lootustandvale takumi’le tehakse ülesandeks suhteliselt lihtsa kassi voltimine. Ent nad peavad tegema seda ühe – mittedomineeriva – käega ning nende teos peab saama täielikult valmis alla 90 sekundiga.

KÄTEST MASINANI

Takumi asjatundlikkus tagab enneolematu kooste- ja viimistluskvaliteedi. Meie inimkesksus ja usk täiuslikkusesse on ihaldatud ja hinnatud kogu autotööstuses. Tänapäeval on paljudesse Lexuse robootilistesse funktsioonidesse programmeeritud takumi'de oskused. Tegemist ei ole masinatega, mis on inimeste loodud, käsitsi valminud täiuslikkusest paremad. Pigem õpib meie tehnoloogia parimatelt käsitöömeistritelt ja saab neilt tuge. Tulemus? Tõeliselt käsitöömeisterlik automatiseerimine.

KÄSITÖÖLISTE KOOSTÖÖ

Lexuse vilumuse, ülima kvaliteedi ja pisiasjadeni läbimõelduse taga on takumi'd, kuid meie täiuslikkusele pühendumise seisukohast on oluline ka koostöö teiste käsitöölistega. Otsime loovisikuid, kes inspireerivad meid oma kujutlusvõime ja vilumusega ning kel on meiega sarnased väärtused.

Selline koostöö võimaldab meil pakkuda Lexuse sõidukitele täiesti ainulaadseid nüansse – muljetavaldavad, silmailu pakkuvad saavutused, mida ei leidu kuskil mujal. Sellise pühendumise suurepärane näide on legendaarse LS-i luksuslik salongiviimistlus.

TEHNOLOOGILISED UUENDUSED

Inimliku puudutuse olulisust on raske üle hinnata. Samal ajal viivad tehnoloogilised uuendused Lexuse vilumuse uuele tasemele. Need kannustavad paljusid uudseid meetodeid ja nendes kasutatakse võimaluse korral ebatraditsioonilisi materjale.

Uue Lexus RX-i kujundamisel tegime koostööd kuulsa muusikariistade valmistaja Yamahaga, et täiustada sõiduki salongi enneolematul viisil. Mõnede maailma eksklusiivseimate muusikariistade loomisel kasutatud lasegraveerimise protsess võimaldas meil vormida rabavalt täpseid ehtsast puidust spoone.